Materiały budowlane

Można jednak przedłużyć ten czas o kilka dodatkowych dób, jeśli warunki są wyjątkowo niesprzyjające, lub gdy użyty przez nas materiał zawiera środki utrudniające wiązanie i wysychanie, wówczas aranżacja wnętrz trochę się przesunie w czasie.
W zimie natomiast z reguły beton twardnieje wolniej, więc jeśli jesteśmy zmuszeni do wykonywania wylewek o tej porze roku, najlepiej użyć specjalnych materiałów, przeznaczonych do nakładania w zimie, które mają wysoką temperaturę hydratacji. Zimowe betony powinny zawierać więcej cementu niż normalne, natomiast mniejszą ilość wody i kamień też w mniejszej ilości.
Ważne jest, by były mniej „płynne” – ułatwi to wiązanie. Warstwę należy również chronić przed zimnem, gdyż zamarzająca w nim woda może doprowadzić do uszkodzeń. Sprawdzi się nakładanie płacht styropianu czy wełny mineralnej. Można również ogrzewać beton za pomocą nagrzewnicy, trzeba jednak pamiętać, by nie doprowadzić z kolei do przegrzania i przesuszenia, gdyż wtedy wylewka zacznie po prostu pękać.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.


wrzesień 2024
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Szukaj
Wykańczamy dom
    Zazwyczaj, jeżeli decydujemy się na budowę domu, jest to poprzedzone długimi poszukiwaniami tej idealnej działki. Potem poszukiwania projektu domu i na końcu budowa. Każdy, kto się budował wie ile zajmuje to czasu i dlatego zazwyczaj dom buduje się z myślą o mieszkaniu w nim długich lat lub nawet do końca życia. Dlatego gdy już mamy wybudowany dom warto zainwestować w dobre jego wykończenie. Zazwyczaj koszty wykończenia i aranżacji wnętrza są wyższe niż koszt wybudowanie domu do stanu surowego.