Budujemy dom

Poza samym wnioskiem należy dołączyć projekt zabudowy, gdzie poza lokalizacją naszego domu należy także nanieść obecne położenie sieci, urządzeń wykorzystujących paliwo gazowe i sąsiednich obiektów, przyda się tutaj czasami hydraulik. No i najważniejsze, oświadczenie o prawie do budowania na naszej działce.

Po złożeniu odpowiednich dokumentów czekamy 30 dni na wydanie decyzji i warunków przyłączenia do sieci. Wtedy dowiemy się, ile będzie nas kosztować ten przywilej, jak długo będziemy czekać, jaki gaz dostaniemy i w jakim ciśnieniu – ogólnie wszystko, co musimy wiedzieć na ten temat. Po otrzymaniu warunków, trzeba znowu odwiedzić gazownię w celu podpisania umowy. Warto starać się jak najszybciej załatwić te formalności, gdyż zbyt duża różnica czasu między wydaniem warunków a podpisaniem umowy może spowodować konieczność ponownego składania dokumentów.

Cały projekt sieci jest tworzony dopiero po podpisaniu umowy – na szczęście, w większości przypadków, to dostawca gazu go wykonuje. My tylko udostępniamy miejsce, w którym ma się znaleźć kurek. Potem procedury są szybkie – budowa, odbiór przyłącza i gotowe!

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.


lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Szukaj
Wykańczamy dom
    Zazwyczaj, jeżeli decydujemy się na budowę domu, jest to poprzedzone długimi poszukiwaniami tej idealnej działki. Potem poszukiwania projektu domu i na końcu budowa. Każdy, kto się budował wie ile zajmuje to czasu i dlatego zazwyczaj dom buduje się z myślą o mieszkaniu w nim długich lat lub nawet do końca życia. Dlatego gdy już mamy wybudowany dom warto zainwestować w dobre jego wykończenie. Zazwyczaj koszty wykończenia i aranżacji wnętrza są wyższe niż koszt wybudowanie domu do stanu surowego.