Boazeria w stylu skandynawskim

image W ostatnich latach jednym z popularniejszych stylów aranżacji wnętrz stał się ten skandynawski. Jest on bardzo ciekawy pod względem wyglądu – nadaje każdemu wnętrzu wyjątkowego ciepła oraz stylu, którego nie da się porównać z niczym innym. I dlatego właśnie coraz więcej osób rozważa skorzystanie z niego w czasie remontowania mieszkania. A jeśli styl skandynawski, to przede wszystkim stolarka wewnętrzna wykonana z dobrego drewna i boazeria w stylu skandynawskim. W modzie jest na przykład odnosząca się do skandynawskiego stylu boazeria. Nie wygląda ona jednakże w żaden sposób klasycznie – jest ona bardziej nowoczesna, gdyż pomalowana na biało. I ta właśnie biel stolarki wewnętrznej rozświetla i optycznie powiększa wnętrze, jednocześnie dodając mu dostojności oraz stylu. Warto zatem o tym rozwiązaniu pamiętać – choćby w kontekście odnowienia starszych wnętrz właśnie przy wykorzystaniu tego typu. To się najzwyczajniej w świecie opłaci i przyniesie duże korzyści – tak funkcjonalne, jak i te, które związane są bezpośredni z estetyką.

Boazeria skandynawska – dobra w mieszkaniu

Przy realizowaniu prac wykończeniowych w domach czy mieszkaniach można decydować się na bardzo różne rozwiązania pod kątem stylistycznym. Jednocześnie zakres materiałów, które mogą być zastosowane w domach w ramach projektów aranżacyjnych jest obecnie coraz większa. Pozwala to na tworzenie bardzo ciekawych rozwiązań stylistycznych. Można decydować się między innymi na takie materiały jak boazeria skandynawska drewniana, które powracają obecnie do łask. Szeroki dostęp do takich materiałów pozwala na wybranie zarówno wysokiej jakości a także stylowych boazerii. Jednocześnie przy montażu boazerii można również decydować się na takie firmy, które zarówno dystrybuują a także oferują montowanie boazerii. Pozwala to również bardzo często uzyskać znacznie mniejsze ceny realizowania kompleksowych usług dotyczących zarówno dostarczenia a także fachowego zamontowania boazerii. Jednocześnie w takich firmach można również liczyć na zapewnienie również fachowego doradztwa w zakresie dopasowania poszczególnych typów boazerii skandynawskiej.

Drewno pod postacią boazerii czy desek na ścianach dodaje wnętrzom szczególnej przytulności, a jednocześnie znakomicie je ociepla i poprawia akustykę. Boazerie na ścianach kładzie się podobnie jak parkiet na podłodze, to znaczy deseczki mocuje się na listwach przytwierdzonych do ściany, dzięki którym tworzy się pusta przestrzeń miedzy ścianą a boazerią. Boazeria zatem ma za zadanie ukryć wszelkie krzywizny na ścianie. Jeżeli ściana jest bardzo krzywa powinniśmy zlecić położenie boazerii fachowcowi. Utrzymanie boazerii w czystości i estetyczności wymaga położenia dość grubej warstwy lakieru, który zabezpieczy boazerie przed zniszczeniem, oraz czyszczenie jej dość często specjalnymi środkami do drewna, które jednocześnie będą naszą boazerie odpowiednio konserwować. Drewno do zrobienia boazerii powinno być dobrej jakości, odpowiednio długo wcześniej leżakować w ciepłym i przewiewnym miejscu i musi mieć odpowiednią wilgotność, czyli nie możemy użyć do tego celu drewna mokrego. Możemy również wykorzystać drewno zużyte już wcześniej, na przykład ze starych okien lub drzwi. Stare drewno jest jeszcze lepsze gatunkowo, pod warunkiem, że jest zdrowe oraz zapewnia boazerii wysoką jakość i tworzy dodatkowe efekty dekoracyjne.

Komentarze są zamknięte.


maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Szukaj
Wykańczamy dom
    Zazwyczaj, jeżeli decydujemy się na budowę domu, jest to poprzedzone długimi poszukiwaniami tej idealnej działki. Potem poszukiwania projektu domu i na końcu budowa. Każdy, kto się budował wie ile zajmuje to czasu i dlatego zazwyczaj dom buduje się z myślą o mieszkaniu w nim długich lat lub nawet do końca życia. Dlatego gdy już mamy wybudowany dom warto zainwestować w dobre jego wykończenie. Zazwyczaj koszty wykończenia i aranżacji wnętrza są wyższe niż koszt wybudowanie domu do stanu surowego.