Co sprawia, że okna drewniane są tak popularne?

villa-1122020-mObecnie w coraz większym stopniu da się zauważyć odchodzenie ludzi od masowo produkowanych przedmiotów codziennego użytku. Wyraźnie widać też chęć powrotu do bardziej naturalnych surowców. W wyniku takich właśnie działań widzimy odstępowanie konsumentów od okien PVC i zastępowania ich oknami drewnianymi. Te pierwsze tylko pozornie wydają się łatwiejsze w konserwacji, a na dodatek okna z drewnianymi ramami są trwalsze. Kolejnym atutem przemawiającym za stolarką okienną jest osiągniecie z ich pomocą bardziej naturalnego i przytulnego wnętrza.

 

Chociaż cena takich okien jest wyższa to jednak warto po nie sięgnąć również z powodu dowolności kształtów i umiejscowienia ich np. jako okna dachowe. Nawet, jeśli dostrzeżemy na nich po czasie jakieś zarysowania to łatwo je wyeliminować. Chociaż okna tego typu wymagają malowania co kilka lat to stwarza to okazje do kreowania ich wizerunku na nowo. Nie bez znaczenia przy wyborze takich okien jest też ich stosunkowo niska rozszerzalność cieplna oraz wysoka szczelność. Jednym słowem stolarka okienna to komfort na lata przy jednoczesnym powrocie do natury.

Komentarze są zamknięte.


kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Szukaj
Wykańczamy dom
    Zazwyczaj, jeżeli decydujemy się na budowę domu, jest to poprzedzone długimi poszukiwaniami tej idealnej działki. Potem poszukiwania projektu domu i na końcu budowa. Każdy, kto się budował wie ile zajmuje to czasu i dlatego zazwyczaj dom buduje się z myślą o mieszkaniu w nim długich lat lub nawet do końca życia. Dlatego gdy już mamy wybudowany dom warto zainwestować w dobre jego wykończenie. Zazwyczaj koszty wykończenia i aranżacji wnętrza są wyższe niż koszt wybudowanie domu do stanu surowego.