Czemu drewniane okna kosztują więcej niż okna PVC?

Pragnąc udzielić odpowiedzi na znajdujące się w tytule pytanie należy zająć się dwoma istotnymi aspektami. Trzeba zdawać sobie sprawę, że samo drewno jest droższe niż profile PVC. Dodatkowo w przypadku tych drugich nabywa się gotowe profile, a firmom produkującym okna pozostaje wyłącznie tylko umiejętnie przygotować połączenia do pociętych profili oraz połączyć je w kompletną całość. Takim właśnie sposobem możliwe jest cięcie kosztów. Natomiast drewniane okna z uwagi na wieloetapowy przebieg produkcji kosztują znacznie więcej.

 

Wystarczy wymienić tutaj tylko frezowanie ramiaków, czy też konieczność zastosowania impregnacji i już widać dlaczego koszty wymagają poniesienia w przypadku tego rodzaju okien. Tak się jednak składa, że za większą ceną tego rodzaju wyrobów idzie też większa trwałość i nie mniejsza jakość. Mając więc do dyspozycji większy budżet warto zainwestować właśnie w okna drewniane, ponieważ w dłuższej perspektywie nam się to znacznie bardziej opłaci i to nie tylko finansowo.

Komentarze są zamknięte.


maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Szukaj
Wykańczamy dom
    Zazwyczaj, jeżeli decydujemy się na budowę domu, jest to poprzedzone długimi poszukiwaniami tej idealnej działki. Potem poszukiwania projektu domu i na końcu budowa. Każdy, kto się budował wie ile zajmuje to czasu i dlatego zazwyczaj dom buduje się z myślą o mieszkaniu w nim długich lat lub nawet do końca życia. Dlatego gdy już mamy wybudowany dom warto zainwestować w dobre jego wykończenie. Zazwyczaj koszty wykończenia i aranżacji wnętrza są wyższe niż koszt wybudowanie domu do stanu surowego.