Cechy domów nowoczesnych

47

Każdy chciałby zaoszczędzić możliwie jak najwięcej na zużyciu energii w domu i chociaż koszty budowy domu energooszczędnego są nawet o 20% wyższe od normalnej konstrukcji, to często już po kilku latach zwracają się w postaci oszczędności w rachunkach, izolacja dachu jak i odpowiednie konstrukcje dachów pozwalają na znaczne oszczędności. Tutaj co prawda roboty budowlane będą droższe, ale z czasem się to zwróci.

Czym charakteryzuje się taki oszczędzający energię budynek?
Najwięcej ciepła ucieka poprzez dach i ściany domu. Szacuje się, że straty są wprost proporcjonalne do powierzchni przegród zewnętrznych. Dlatego w domach energooszczędnych łączną powierzchnię ogranicza się do minimum. Można to uzyskać w bardzo prosty sposób – projektując budynek w kształcie prostopadłościanu. Wszystkie budowle na planach krzyża, liter H, T czy L niestety odpadają.
Sam dom powinien mieć dwie kondygnacje – jedynie bardzo małe domy parterowe są w stanie osiągnąć pożądany kształt. Co za tym idzie, dach najlepiej budować pod kątem 30-45 stopni, by spokojnie można było zaprojektować użytkowe poddasze. Tak samo należy ograniczać jego powierzchnię, więc zalecany jest dach maksymalnie dwuspadowy.

Komentarze są zamknięte.


czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Szukaj
Wykańczamy dom
    Zazwyczaj, jeżeli decydujemy się na budowę domu, jest to poprzedzone długimi poszukiwaniami tej idealnej działki. Potem poszukiwania projektu domu i na końcu budowa. Każdy, kto się budował wie ile zajmuje to czasu i dlatego zazwyczaj dom buduje się z myślą o mieszkaniu w nim długich lat lub nawet do końca życia. Dlatego gdy już mamy wybudowany dom warto zainwestować w dobre jego wykończenie. Zazwyczaj koszty wykończenia i aranżacji wnętrza są wyższe niż koszt wybudowanie domu do stanu surowego.