Własny dom

gotowe projekty domów nowoczesnych

Wiele rodzin staje przed ciekawą możliwością jaką jest posiadanie własnego domu, popularne ostatnio są domy szkieletowe. Są to gotowe domy drewniane i zazwyczaj firma, która oferuje jego sprzeda z oferuje go jako budowa domu pod klucz a do tego są gotowe projekty domów nowoczesnych. Nie wszystkim podoba się mieszkanie w mieszkaniu. Niektóre rodziny cenią sobie spokój i prywatność. Posiadanie własnego domu, daje znacznie większe poczucie prywatności, a dom z ogrodem to marzenie niejednej rodziny. Nic więc dziwnego w tym, że spora ilość osób decyduje się na pożyczkę na budowę czy też zakup domu. Jednak decyzja o budowie własnego domu, wiążę się z ogromną ilością decyzji. Jedną z ważniejszych decyzji dotyczących zakupu czy też budowy domu, jest decyzja czy ma to być dom parterowy czy może piętrowy.

 

Domy piętrowe, dają znacznie większą przestrzeń mieszkalną. Jednak budowa domu piętrowego, wiążę się na ogół z większymi kosztami aniżeli budowa domu parterowego. Jednak bardzo często prywatność jaką umożliwiają domu piętrowe, dzięki możliwości podzielenia domu na strefy, sprawiają, że wiele osób decyduje się właśnie na dom piętrowy. Jednak warto pamiętać, że dla wielu liczy się nie tylko funkcjonalność ale i wygląd domu. Odpowiedni projekt domu parterowego, umożliwi równie dobre zaplanowanie rozkładu pomieszczeń jak w domu piętrowym. Własny dom, to marzenie wielu, dla jednych to coś całkowicie nieosiągalnego, dla innych natomiast coś realnego i na wyciągnięcie ręki.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.


Wrzesień 2020
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Szukaj
Wykańczamy dom
    Zazwyczaj, jeżeli decydujemy się na budowę domu, jest to poprzedzone długimi poszukiwaniami tej idealnej działki. Potem poszukiwania projektu domu i na końcu budowa. Każdy, kto się budował wie ile zajmuje to czasu i dlatego zazwyczaj dom buduje się z myślą o mieszkaniu w nim długich lat lub nawet do końca życia. Dlatego gdy już mamy wybudowany dom warto zainwestować w dobre jego wykończenie. Zazwyczaj koszty wykończenia i aranżacji wnętrza są wyższe niż koszt wybudowanie domu do stanu surowego. Dlatego starając się zaoszczędzić na tym elemencie ludzie bardzo często rezygnują z zatrudnienia renomowanego architekta wnętrz, poszukują tanich, lecz nie zawsze skutecznych i z właściwą wizją lub, co równie częste rezygnują zupełnie z takich usług. Oczywiście należy liczyć się z kosztami takiej usługi i dlatego nie mam zamiaru przekonywać Cię tutaj że warto czy też niewarto korzystać z takich usług, jednak zazwyczaj ludzie, których znam i spotykam są zadowoleni z tego jaki efekt przyniosło zaproszenie do współpracy architekta. Nie będziemy tutaj nikogo na siłę przekonywać, że architekt wnętrz jest nieodzowny, ale decydując się na taką oszczędność możemy popełnić błędy, które podczas późniejszej naprawy lub przebudowy w efekcie będą nas kosztować dużo więcej niż zatrudnienie architekta od początku budowy. Podczas poszukiwania architekt i zbierania informacji znajdziemy w internecie wiele informacji na forach lub stronach jak powinna prawidłowo wyglądać i przebiegać współpraca z naszym architektem wnętrz. Poczytajmy czego możemy od niego oczekiwać oraz czego powinniśmy wymagać. Sprawdźmy, co powinien zawierać projekt, który nam przedstawi architekt, jaka będzie cena wykonania. Oczywiście będą to koszty szacunkowe. Osobiście uważam, że lepiej zapłacić architektowi niż potem męczyć się w źle zaprojektowanym naszym wymarzonym domu. Ogólnie z całą pewnością architekt wnętrza ma pewne pomysły, które całkowicie mogą zmienić Twój dom i zakochasz się w tym od pierwszego wejrzenia a z drugiej strony może trafić się inaczej i praca architekta, zupełnie nie przypadnie Ci do gustu.