Kredyt na mieszkanie

modern-building-1173740-mZaciągnięcie kredytu hipotecznego jest dobrym sposobem na sfinansowanie zakupu nieruchomości. Kupując w ten sposób mieszkanie trzeba oczywiście liczyć się z tym, że zapłacimy drożej niż w sytuacji gdybyśmy nabywali nieruchomość za gotówkę. Problem jednak w tym, że bardzo niewiele osób może pozwolić sobie na to, żeby kupić choćby niewielkie mieszkanie za gotówkę. W tej sytuacji młodzi ludzie w Polsce coraz częściej decydują się na kredyt mieszkaniowy, który zwykle przewidziany jest na 20-25 lat. Oprocentowanie takiego kredytu to w tej chwili kilka procent, nie jest więc ono wysokie.

 

Do tego trzeba oczywiście doliczyć prowizję za udzielenie kredytu. Praktyka pokazuje, że kredyt mieszkaniowy na najlepszych warunkach zwykle dostają osoby dobrze znane w danym banku oraz te, które mogą wpłacić wysoki wkład własny. Kredyt mieszkaniowy można spłacać w ratach równych albo w malejących. Dodatkowo zwykle można spłacić go przed czasem co znacznie obniża całościowy koszt kredytu. Aby zyskać jeszcze więcej warto zainteresować się rządowym programem pomocowym.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.


maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Szukaj
Wykańczamy dom
    Zazwyczaj, jeżeli decydujemy się na budowę domu, jest to poprzedzone długimi poszukiwaniami tej idealnej działki. Potem poszukiwania projektu domu i na końcu budowa. Każdy, kto się budował wie ile zajmuje to czasu i dlatego zazwyczaj dom buduje się z myślą o mieszkaniu w nim długich lat lub nawet do końca życia. Dlatego gdy już mamy wybudowany dom warto zainwestować w dobre jego wykończenie. Zazwyczaj koszty wykończenia i aranżacji wnętrza są wyższe niż koszt wybudowanie domu do stanu surowego.