Kredyt na mieszkanie

red-brick-building-1002897-mW Polsce zdecydowana większość mieszkań nabywana jest z pomocą kredytów hipotecznych, jak mówi deweloper warszawa to jakieś 99%. Mieszkania ciągle są bardzo drogie w stosunku do możliwości zarobkowych przeciętnego młodego Polaka, co prawda domy pasywne trochę to zmieniają jednak technologia inna niż cegła nei ejst dobrze widziana w naszym kraju.. Kredyt hipoteczny to coś, co wiele osób przeraża. Wynika to przede wszystkim z faktu, że kredyt hipoteczny opiewa na wysoką kwotę a okres spłaty jest na tyle długi, że trwa przez większość życia. Nie należy jednak zbyt pesymistycznie podchodzi do tego rodzaju kredytowania.

 

W praktyce kredyt hipoteczny posiada w naszym kraju kilka milionów Polaków i większość z nich funkcjonuje całkiem normalnie. Ważne jest natomiast to, aby dobrze się przygotować do zaciągnięcia kredytu. Przede wszystkim trzeba zadbać o swoją zdolność kredytową oraz uzbierać wkład własny. Przyszły kredytobiorca powinien także realnie ocenić swoje możliwości zarobkowe. Nie warto kupować dużych i drogich mieszkań tylko po to aby zaimponować znajomym. Na starcie trzeba przede wszystkim zastanowić się czy będzie nas stać na spłatę danego kredytu.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.


kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Szukaj
Wykańczamy dom
    Zazwyczaj, jeżeli decydujemy się na budowę domu, jest to poprzedzone długimi poszukiwaniami tej idealnej działki. Potem poszukiwania projektu domu i na końcu budowa. Każdy, kto się budował wie ile zajmuje to czasu i dlatego zazwyczaj dom buduje się z myślą o mieszkaniu w nim długich lat lub nawet do końca życia. Dlatego gdy już mamy wybudowany dom warto zainwestować w dobre jego wykończenie. Zazwyczaj koszty wykończenia i aranżacji wnętrza są wyższe niż koszt wybudowanie domu do stanu surowego.