Subtelny beton

Co roku kwartalnik „Wokół płytek ceramicznych” organizuje konkurs na najciekawszą i innowacyjną kolekcję płytek „PERŁY CERAMIKI”. Zawsze śledzę nominacje i z niecierpliwością czekam na ostateczne rozstrzygnięcie. W roku 2013 królowały szarości oraz kontrastowe kolekcje biało-czarne i nie jest to dla mnie zaskoczeniem, gdyż te kolory są modne już kolejny sezon.

Dzisiaj chciałabym Wam pokazać jedną z ładniejszych kolekcji nominowanych do konkursu „PERŁY CERAMIKI”, a jest to kolekcja LOFT z firmy Ceramstic. Muszę przyznać, że do tej pory niespecjalnie przepadałam za tą firmą, więc byłam miło zaskoczona oglądając ich nową kolekcję. Płytki ścienne w rozmiarze 30×60 imitują betonową ścianę. Do kompletu możemy zakupić dekorację, która wygląda jak odciśnięty w betonie dywan perski (płytka nazywa się Loft Carpet) i płytkę podłogową w rozmiarze 60x60cm. Kolekcja posiada jeszcze płytki ozdobne z czerwonymi napisami w języku angielskim (miłość, magia, piękno), ale są one raczej tandetne i nie wyglądają już tak dobrze, jak pozostałe elementy. Skupmy się zatem na płytkach gładkich i dekoracji Carpet. Oto one:

Loft Ceramstic Loft Ceramstic

Loft Carpet (Ceramstic)

Loft Carpet (Ceramstic)

Loft Concrete (Ceramstic)

Loft Concrete (Ceramstic)

Kolekcja Loft z firmy Ceramstic należy raczej do wyższej półki cenowej, ale nie jest ona bardzo droga (nie przekracza 100zł/m2). Mogą sobie na nią pozwolić osoby ze średnim budżetem przeznaczonym na remont łazienki. Nie byłabym jednak sobą, gdybym nie chciała znaleźć czegoś równie ładnego w niższej cenie. Poszukiwania zakończyłam sukcesem bardzo szybko. Kolekcja płytek Bino (ścienna w rozmiarze 30x45cm) z firmy Cersanit znakomicie imituje popękaną betonową ścianę. Kolekcja posiada też płytki dekoracyjne z odciśniętymi kwiatami i jest dużo tańsza od wcześniej pokazanej kolekcji Loft. W dodatku płytka ozdobna sprzedawana jest na metry kwadratowe w tej samej cenie, co płytka gładka, bazowa, a jest to raczej niespotykane. Świetny pomysł na loftową łazienkę z nutką subtelności i kobiecości, bo nie każdy beton musi być surowy i chłodny!

Bino Grey (Cersanit)

Bino Grey (Cersanit)

Bino Grey Big Flower (Cersanit)

Bino Grey Big Flower (Cersanit)

Bino (Cersanit)

Bino (Cersanit)

Comments are closed.