Zanim zdecydujesz się na drewniany parapet.

Decydując się na tak odważne rozwiązanie jakim jest wybór drewnianego parapetu warto zapoznać się z kilkoma radami aby wybór jakiego się podejmie nie był pochopny tylko przemyślany.
1. Po pierwsze warto się zastanowić czy drewno to oby na pewno dobre rozwiązanie. Nie zawsze będzie ono komponować się z nowoczesnym budownictwem bardzo ważne by pasowało do okien.
2. Grubość parapetu jest bardzo istotną sprawą ze względu na jego cenę jak i wytrzymałoś. Ogólnie przyjętą zasadą jest to że im grubszy tym droższy.
3. Jakość parapetu to nie tylko gatunek drewna i grubość ale także sposób jego wykonania. Do wyboru mamy parapety klejone jak i zszczepiane.
4. Dobrze zadbać o to by element ten posiadał oddolną izolację przed wchłanianiem wilgoci na rynku dostępne są warianty podklejane folią aluminiową
5. Od tego jak długo będziemy cieszyć się ładnym wyglądem parapetu zależy sposób jego konserwacji. Konserwacja olejem pozwoli nam cieszyć się „gołą” fakturą drewna i sprawi że będzie łatwy w konserwacji. Natomiast twarde lakiery zapewnią mu odporność na zarysowanie i trwałość. Możliwe jest też pomalowanie drewna na dowolny kolor.

Komentarze są zamknięte.


kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Szukaj
Wykańczamy dom
    Zazwyczaj, jeżeli decydujemy się na budowę domu, jest to poprzedzone długimi poszukiwaniami tej idealnej działki. Potem poszukiwania projektu domu i na końcu budowa. Każdy, kto się budował wie ile zajmuje to czasu i dlatego zazwyczaj dom buduje się z myślą o mieszkaniu w nim długich lat lub nawet do końca życia. Dlatego gdy już mamy wybudowany dom warto zainwestować w dobre jego wykończenie. Zazwyczaj koszty wykończenia i aranżacji wnętrza są wyższe niż koszt wybudowanie domu do stanu surowego.