Podłoga – drewno czy panele?

rooftop-room-1433809-mPanele podłogowe to bardzo popularne rozwiązanie, które można znaleźć w większości domów i mieszkań. Panele mają wiele zalet i są wybierane przede wszystkim ze względu na przystępną cenę oraz łatwy montaż. Warto jednak wziąć pod uwagę alternatywne rozwiązanie, jakim jest drewno. Podłoga z drewna to dużo większa inwestycja, jednak nie da się ukryć, że charakteryzuje ją także znacznie większa trwałość. Taka podłoga to inwestycja na dziesięciolecia.

 

Podobnie jak panele, będzie stopniowo ulegała różnym uszkodzeniom i straci idealny wygląd, jednak drewno można bez problemu poddać renowacji. Dzięki prostym zabiegom może szybko odzyskać swoją estetykę. Oczywiście osoby, które zdecydują się na podłogę z drewna, muszą przede wszystkim wybrać odpowiednio gatunek drewna, który będzie się charakteryzować dużą twardością – dzięki temu powierzchnia będzie znacznie bardziej odporna na różne uszkodzenia i będzie rzadziej wymagać renowacji, co na pewno w przyszłości pozwoli na zaoszczędzenie pieniędzy.

Komentarze są zamknięte.


wrzesień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Szukaj
Wykańczamy dom
    Zazwyczaj, jeżeli decydujemy się na budowę domu, jest to poprzedzone długimi poszukiwaniami tej idealnej działki. Potem poszukiwania projektu domu i na końcu budowa. Każdy, kto się budował wie ile zajmuje to czasu i dlatego zazwyczaj dom buduje się z myślą o mieszkaniu w nim długich lat lub nawet do końca życia. Dlatego gdy już mamy wybudowany dom warto zainwestować w dobre jego wykończenie. Zazwyczaj koszty wykończenia i aranżacji wnętrza są wyższe niż koszt wybudowanie domu do stanu surowego.