Okna z drewna – czy warto?

window-in-the-facade-of-dolomite-house-1383066-mDrewno to uniwersalny materiał. Chociaż na rynku można znaleźć wiele ciekawych alternatyw, nadal cieszy się dosyć dużym zainteresowaniem. Z drewna można wykonać między innymi okna. Czy jest to dobre rozwiązanie? Na pewno takie okna wyróżniają się dużą estetyką, tak jak wszystkie inne elementy wykończenia wykonane z drewna. Jednocześnie jednak trzeba się liczyć z tym, że takie okna muszą być wykonane z drewna dobrego gatunku oraz powinny być odpowiednio przygotowane.

 

Dzięki temu będą mogły oprzeć się szkodliwemu działaniu tanich czynników jak woda i niskie temperatury. Bez właściwej pielęgnacji drewno niestety może dosyć szybko ulegać zniszczeniu, na przykład tracić kolor, ale także wypacza się. W przypadku okien ma to szczególnie duże znaczenie, ponieważ może wiązać się z utrata szczelności, Mimo to okna z drewna mają bardzo wielu zwolenników i w przypadku niektórych domów są najlepszym rozwiązaniem przede wszystkim ze względów estetycznych, ponieważ doskonale pasują do niektórych stylów architektonicznych.

Komentarze są zamknięte.


maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Szukaj
Wykańczamy dom
    Zazwyczaj, jeżeli decydujemy się na budowę domu, jest to poprzedzone długimi poszukiwaniami tej idealnej działki. Potem poszukiwania projektu domu i na końcu budowa. Każdy, kto się budował wie ile zajmuje to czasu i dlatego zazwyczaj dom buduje się z myślą o mieszkaniu w nim długich lat lub nawet do końca życia. Dlatego gdy już mamy wybudowany dom warto zainwestować w dobre jego wykończenie. Zazwyczaj koszty wykończenia i aranżacji wnętrza są wyższe niż koszt wybudowanie domu do stanu surowego.