Efektywna pielęgnacja drewnianych drzwi

door-of-a-modern-house-1420516-mCiężko jest doszukać się bardziej stosownego materiału na drzwi niż drewno. Chociaż jest to naprawdę solidny materiał to i tak należy pamiętać o jego pielęgnacji. W przypadku drewnianych drzwi zewnętrznych zaleca się aplikowanie na nie co pół roku mleczka przeznaczonego do konserwacji drewna. Tym sposobem uda nam się nasze drewniane drzwi zachować w możliwie jak najlepszej kondycji. Nie wystarczy bowiem nawet ich najlepsze zabezpieczenie na etapie produkcji, bo jak każdy biologiczny materiał i drewno z czasem narażone jest na niszczenie.

 

Na pewno każdy z nas miał okazję widzieć drzwi, które zwiększyły swoją objętość z nadmiaru wilgoci albo też takie popękane i przesuszone. Z uwagi na podatność drewna na działalność czynników atmosferycznych nie warto bezczynie patrzeć na niszczenie drzwi. Powinniśmy nie tylko na każdym kroku eliminować zabrudzenia, ale też zabezpieczyć miejsca odprysków lakieru. Te ostatnie powinno się wypełniać tylko preparatami rekomendowanymi przez producenta drzwi, pamiętając o uprzednim wyczyszczeniu uszkodzonej powierzchni.

Komentarze są zamknięte.


maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Szukaj
Wykańczamy dom
    Zazwyczaj, jeżeli decydujemy się na budowę domu, jest to poprzedzone długimi poszukiwaniami tej idealnej działki. Potem poszukiwania projektu domu i na końcu budowa. Każdy, kto się budował wie ile zajmuje to czasu i dlatego zazwyczaj dom buduje się z myślą o mieszkaniu w nim długich lat lub nawet do końca życia. Dlatego gdy już mamy wybudowany dom warto zainwestować w dobre jego wykończenie. Zazwyczaj koszty wykończenia i aranżacji wnętrza są wyższe niż koszt wybudowanie domu do stanu surowego.