Drzwi z drewna – wady i zalety

wooden-door-1445681-mDrzwi wewnętrzne i zewnętrzne to bardzo ważny element wykończenia. Należy wybrać je tak, żeby były estetyczne, ale także praktycznie i funkcjonalne. Warto również pamiętać o tym, że drzwi mogą bardzo łatwo ulec uszkodzeniu, na przykład w czasie przenoszenia różnych rzeczy. Dlatego powinny zostać wykonane ze stosunkowo solidnego i mocnego materiału. Trzeba wziąć pod uwagę na przykład drewno. Jego zaletą jest stosunkowo nieduża masa oraz ciekawa estetyka. Dobrze komponuje się także ze szkłem.

 

Oczywiście drewno może ulec uszkodzeniom, na przykład zarysowaniu, jednak w takim przypadku można je zawsze poddać renowacji. W ten sposób drzwi z drewna mogą służyć przez dziesięciolecia i zachowają dobry wygląd. Oczywiście lite drewno ma również swoje wady, na przykład może ulec wypaczeniu, co jest bardzo poważnym problemem w przypadku drzwi, który muszą idealnie pasować do futryny. Niestety wypaczone drzwi są bardzo trudne do naprawienia i w takich przypadku praktycznie konieczna będzie wymiana na nowe.

Komentarze są zamknięte.


maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Szukaj
Wykańczamy dom
    Zazwyczaj, jeżeli decydujemy się na budowę domu, jest to poprzedzone długimi poszukiwaniami tej idealnej działki. Potem poszukiwania projektu domu i na końcu budowa. Każdy, kto się budował wie ile zajmuje to czasu i dlatego zazwyczaj dom buduje się z myślą o mieszkaniu w nim długich lat lub nawet do końca życia. Dlatego gdy już mamy wybudowany dom warto zainwestować w dobre jego wykończenie. Zazwyczaj koszty wykończenia i aranżacji wnętrza są wyższe niż koszt wybudowanie domu do stanu surowego.