Drewno na okna. Sosna i dąb.

window-in-the-facade-of-dolomite-house-1383064-mWarsztaty stolarskie oferują okna w różnego stylu i rodzaju. Najważniejszym aspektem jaki je rozróżnia jest wybór odpowiedniego gatunku drewna. To od niego przede wszystkim będzie zależeć wygląd i wytrzymałość konstrukcji. Względy estetyczne nie mogą również zdominować takich czynników jak izolacja termiczna i tłumienie hałasów. Obecnie najbardziej popularnymi gatunkami drewna jest sośnina i dębina.

Sosna jest drzewem bardzo uniwersalnym i uznanym przez stolarzy. Jako drzewo iglaste jest naturalnie impregnowane żywicami i olejkami eterycznymi. Te właściwości sprawiają ze jako materiał na okna sprawdza się wyśmienicie. Jest trwała i wytrzymała.
Dąb stanowi klasę samą w sobie to liściaste drzewo swe szlachetne właściwość zawdzięcza dużej gęstości. Jest do drewno bardzo twarde i wytrzymałe wybitnie odporne na ścieranie. Dobrze sprawdza siew trudnych warunkach atmosferycznych. Dodatkowym plusem tego materiału jest pozytywny wpływ czasu który uszlachetnia jego strukturę nadając jej wyrafinowanego uroku.

Komentarze są zamknięte.


kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Szukaj
Wykańczamy dom
    Zazwyczaj, jeżeli decydujemy się na budowę domu, jest to poprzedzone długimi poszukiwaniami tej idealnej działki. Potem poszukiwania projektu domu i na końcu budowa. Każdy, kto się budował wie ile zajmuje to czasu i dlatego zazwyczaj dom buduje się z myślą o mieszkaniu w nim długich lat lub nawet do końca życia. Dlatego gdy już mamy wybudowany dom warto zainwestować w dobre jego wykończenie. Zazwyczaj koszty wykończenia i aranżacji wnętrza są wyższe niż koszt wybudowanie domu do stanu surowego.