Drewniany parapet ciepło i wygoda.

Popularność drewnianych rozwiązań pokazała swoje oblicze w ostatnich dwóch latach poprzez wzrost zainteresowania klientów warsztatów stolarskich parapetami wykonanymi z drewna. Najwidoczniej konsumenci docenili to rozwiązanie. Okleinowe parapety z tworzyw sztucznych szybko odeszły do lamusa o kamień i szlifowany beton bywa zbyt zimny i toporny w użytkowaniu. Duża grubość oraz masywność tego typu elementów sprawiają że klienci szukają innych alternatyw.

Drewno w tym przypadku pozwala na ocieplenie wnętrza parapety mogą jednocześnie pełnić role użytkowe jak i dekoracyjne. Obecnie na rynku dostępne są blaty jednolite, klejone oraz na tak zwane mikrowczepy. Ceny parapetów w dużej mierze zależne są od ich grubości i sposobu wykonania. Im grubszy tym droższy. Najbardziej ekskluzywnymi rozwiązaniami są wersje jednolite wykonane z najpiękniejszych gatunków drewna zwykle dębu lub buku. Kompozyty klejone są nieco tańszym rozwiązaniem jednak cechuje je duża jakość i wytrzymałość przy zachowaniu estetyki. Najtańszym rozwiązaniem są parapety zbudowane mikrowczepów.

Komentarze są zamknięte.


wrzesień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Szukaj
Wykańczamy dom
    Zazwyczaj, jeżeli decydujemy się na budowę domu, jest to poprzedzone długimi poszukiwaniami tej idealnej działki. Potem poszukiwania projektu domu i na końcu budowa. Każdy, kto się budował wie ile zajmuje to czasu i dlatego zazwyczaj dom buduje się z myślą o mieszkaniu w nim długich lat lub nawet do końca życia. Dlatego gdy już mamy wybudowany dom warto zainwestować w dobre jego wykończenie. Zazwyczaj koszty wykończenia i aranżacji wnętrza są wyższe niż koszt wybudowanie domu do stanu surowego.