Co sprawia, że drewno jest tak popularnym surowcem?

treefence-1437889-mOd zarania ludzkości drewno służy człowiekowi jako jeden z fundamentalnych materiałów. Na przestrzeni wieków tylko poszerzał się zakres wykorzystania tego surowca. Przyrównując drewno do innych surowców widać, że jest ono bardzo łatwe w pozyskaniu. Skutkiem tego jest ono powszechnie wykorzystywane w stolarce wewnętrznej i zewnętrznej, w budownictwie, do produkcji papieru i w każdej z tych dziedzin jest ono niezmiernie trudne do zastąpienia.

 

Mnogość zastosowań drewna wynika z występowania zróżnicowanych jego odmian i w konsekwencji zróżnicowanych ich właściwości. W porównaniu drewna do pozostałych surowców powszechnie wykorzystywanych przez człowieka jest ono odnawialnym surowcem. Dodatkowo stosowanie drewna jest wysoce ekologiczne oraz ekonomiczne. Budując domy z drewna potrzebujemy znacznie mniejsze ilości energii cieplnej niż ma to miejsce w nieruchomościach powstałych na bazie cegły i betonu. Oprócz tego drewno jest materiałem niezwykle bliskim naturze ludzkiej, bo kojarzy się ono jednoznacznie z czymś naturalnym oraz ciepłym.

Komentarze są zamknięte.


lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Szukaj
Wykańczamy dom
    Zazwyczaj, jeżeli decydujemy się na budowę domu, jest to poprzedzone długimi poszukiwaniami tej idealnej działki. Potem poszukiwania projektu domu i na końcu budowa. Każdy, kto się budował wie ile zajmuje to czasu i dlatego zazwyczaj dom buduje się z myślą o mieszkaniu w nim długich lat lub nawet do końca życia. Dlatego gdy już mamy wybudowany dom warto zainwestować w dobre jego wykończenie. Zazwyczaj koszty wykończenia i aranżacji wnętrza są wyższe niż koszt wybudowanie domu do stanu surowego.