Charakterystyka drewnianych parapetów

Jak wiadomo wszystkim wewnętrzne parapety mają za zadanie głównie dekorować wnętrza mieszkań. Z uwagi na to, że na parapetach ustawiamy doniczki to powinny być one łatwe w czyszczeniu oraz odporne na działanie wody. Wybierając parapety z drewna warto sięgnąć po takie z którego są wykonane i inne elementy wykończeniowe w naszym domu. Zaledwie parę lat temu wstecz głównym surowcem, z jakiego wykonywano parapety, była tarcica poddana szlifierce i lakierowaniu.

 

Obecnie do tego celu wykorzystuje się najczęściej klejone drewno, a zwłaszcza sosnę, buk i dąb. Najważniejszą zaletą klejonego drewna jest jego zwiększona odporność na wilgoć i wodę. W sklepach możemy dostać parapety wykończone sklejką odporną na działanie wody albo też okleiną ze szlachetniejszych odmian drewna. Z reguły każdy drewniany parapet wykańcza się lakierem, ale zdarzają się też parapety zabezpieczone olejem albo woskiem. Montaż parapetu ma miejsce przy wykorzystaniu pianki poliuretanowej. Chcąc mieć solidniej osadzony parapet lepiej wykorzystać tradycyjny klej montażowy.

Komentarze są zamknięte.


marzec 2024
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Szukaj
Wykańczamy dom
    Zazwyczaj, jeżeli decydujemy się na budowę domu, jest to poprzedzone długimi poszukiwaniami tej idealnej działki. Potem poszukiwania projektu domu i na końcu budowa. Każdy, kto się budował wie ile zajmuje to czasu i dlatego zazwyczaj dom buduje się z myślą o mieszkaniu w nim długich lat lub nawet do końca życia. Dlatego gdy już mamy wybudowany dom warto zainwestować w dobre jego wykończenie. Zazwyczaj koszty wykończenia i aranżacji wnętrza są wyższe niż koszt wybudowanie domu do stanu surowego.