Płytki w stylu Shabby Chic

Styl Shabby Chic stał się bardzo modny w wykańczaniu i urządzaniu wnętrz. A co to właściwie oznacza?

Shabby Chic (w dosłownym, wolnym tłumaczeniu: zniszczony, stary szyk) to styl w dekorowaniu wnętrz, gdzie w roli głównej występują stare, naznaczone zębem czasu meble i przedmioty. Im bardziej zniszczony przedmiot tym lepiej :) Mogą to być zarówno oryginalne, wiekowe przedmioty jak i celowo postarzone, ale nowe meble. Taki efekt uzyskuje się przez nakładanie kilku warstw farby i przecieraniu ich tak, żeby każda poprzednia warstwa była widoczna i prześwitywała. Kolorystyka również jest bardzo istotna. Wnętrza Shabby Chic są zazwyczaj urządzane w jasnych, pastelowych kolorach, a króluje w nich biel.

Producenci płytek zawsze starają się być na bieżąco z wnętrzarskimi trendami, dlatego nie trzeba było długo czekać na przecierane, postarzane płytki. Przedstawiam kilka z nich i zapewniam, że jest ich duuuużo więcej :)

Od góry: Foresta Retro Bianco, w kolekcji znajduje się więcej kolorów i wzorów (Marconi), Bergen White (Ceramstic), Shabby Chic Blue, w kolekcji występuje więcej kolorów (Tubądzin).

Wszystkie pokazane płytki są gresami szkliwionymi. Idealnie nadają się na podłogę, ale równie dobrze sprawdzą się na ścianach w łazience, czy kuchni.

Foresta Retro - Marconi

Foresta Retro – Marconi

Bergen - Ceramstic

Bergen – Ceramstic

Shabby Chic - Tubądzin

Shabby Chic – Tubądzin

 

Comments are closed.