Wynajem mieszkania

my-living-room-585240-mWiele młodych osób, które ukończyły studia i podjęły pracę poszukują swojego nowego lokum. Czas wyprowadzić się z rodzinnego domu lub akademika i rozpocząć dorosłe życie. Rynek nieruchomości stoi przed singlami otworem. Na samym początku należy zadecydować czy chcemy nadal wynajmować czy może kupić mieszkanie. Wybierając tę pierwszą opcje będziemy mieszkać w wynajętym mieszkaniu i co miesiąc będziemy płacić czynsz dla najemcy.

Zaletą takiego mieszkania jest oczywiście nasza mobilność, ponieważ w każdej chwili będziemy mogli zmienić mieszkanie na inne, które znajduje się bliżej naszej pracy w innej dzielnicy lub będziemy mogli bez oporów poszukać pracy w innym mieście lub za granicami naszego kraju. Dodatkowo wynajmując tylko pojedynczy pokój lub miejsce w pokoju zapłacimy znacznie mniej niż rata kredytu razem z czynszem a nadwyżkę możemy odkładać na wkład własny do kredytu. Oprócz mobilności wynajem mieszkania nie ma więcej zalet. Wady to oczywiście płacenie często nie małego czynszu dla właściciela mieszkania. Są to pieniądze zmarnowane, które mogły pokryć część naszych rat kredytu hipotecznego.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.


Lipiec 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Szukaj
Wykańczamy dom
    Zazwyczaj, jeżeli decydujemy się na budowę domu, jest to poprzedzone długimi poszukiwaniami tej idealnej działki. Potem poszukiwania projektu domu i na końcu budowa. Każdy, kto się budował wie ile zajmuje to czasu i dlatego zazwyczaj dom buduje się z myślą o mieszkaniu w nim długich lat lub nawet do końca życia. Dlatego gdy już mamy wybudowany dom warto zainwestować w dobre jego wykończenie. Zazwyczaj koszty wykończenia i aranżacji wnętrza są wyższe niż koszt wybudowanie domu do stanu surowego.