Swoboda we własnym domu

Nie zawsze mamy do dyspozycji aż cały dom dla siebie. Często jest to tylko jeden pokój lub nawet i ten dzielimy z kimś z rodziny lub wynajmujemy współlokatorowi. Ciężko wtedy mówić o swobodzie. Chociaż niektórzy z nas zapewne czują się nieskrępowani w towarzystwie innych. Każdy z nas ma odmienny charakter, a co za tym idzie postrzegamy pewne sytuacje na swój własny sposób. Własny dom brzmi jak coś tylko naszego, miejsce w którym mamy swój kąt do pracy, wyciszenia się lub relaksu. Jesteśmy jego panami. Swoboda odgrywa ważną rolę w życiu. Sprawia, że chodzimy na przykład w piżamie kiedy tylko mamy na to ochotę i nikim ani niczym się nie musimy przejmować. Zdanie ludzi nie jest dla nas istotne. Wiadomo, że mieszkanie w domku daje więcej możliwości niż w bloku lub kamienicy. W blokach musimy bardziej się liczyć ze zdaniem sąsiadów, których często słychać za ścianami.

 

Nie wchodzi więc w grę zbyt głośna muzyka czy skakanie po podłodze.
Brak krępacji i pewnych ograniczeń sprawia, że czujemy się lepiej we własnym domu. Czasami nasza rodzina stawia nas w trudnej sytuacji skrępowania. Zawsze dobrze jest rozmawiać z innymi, aby przedstawić nasze problemy i nasz punkt widzenia. Zawsze jest szansa ugodowego załatwienia niektórych kwestii, dotyczących na przykład wystroju naszej części pokoju. Ważne jest by u siebie czuć się pewnie i dobrze. Trzeba o tym pamiętać. Nie bójmy się pytać oraz wyrażać nasze spostrzeżenia. Czasem inni czekają aż sami powiemy co jest nie tak jak być powinno. Sam nikt nie jest w stanie grzebać w naszych myślach lub po prostu wiedzieć jakie są nasze oczekiwania. Miła i ugodowa rozmowa jest kluczem do wielu problemów. Jest to droga do własnego szczęścia.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.


luty 2024
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  
Szukaj
Wykańczamy dom
    Zazwyczaj, jeżeli decydujemy się na budowę domu, jest to poprzedzone długimi poszukiwaniami tej idealnej działki. Potem poszukiwania projektu domu i na końcu budowa. Każdy, kto się budował wie ile zajmuje to czasu i dlatego zazwyczaj dom buduje się z myślą o mieszkaniu w nim długich lat lub nawet do końca życia. Dlatego gdy już mamy wybudowany dom warto zainwestować w dobre jego wykończenie. Zazwyczaj koszty wykończenia i aranżacji wnętrza są wyższe niż koszt wybudowanie domu do stanu surowego.