Swoboda we własnym domu

Nie zawsze mamy do dyspozycji aż cały dom dla siebie. Często jest to tylko jeden pokój lub nawet i ten dzielimy z kimś z rodziny lub wynajmujemy współlokatorowi. Ciężko wtedy mówić o swobodzie. Chociaż niektórzy z nas zapewne czują się nieskrępowani w towarzystwie innych. Każdy z nas ma odmienny charakter, a co za tym idzie postrzegamy pewne sytuacje na swój własny sposób. Własny dom brzmi jak coś tylko naszego, miejsce w którym mamy swój kąt do pracy, wyciszenia się lub relaksu. Jesteśmy jego panami. Swoboda odgrywa ważną rolę w życiu. Sprawia, że chodzimy na przykład w piżamie kiedy tylko mamy na to ochotę i nikim ani niczym się nie musimy przejmować. Zdanie ludzi nie jest dla nas istotne. Wiadomo, że mieszkanie w domku daje więcej możliwości niż w bloku lub kamienicy. W blokach musimy bardziej się liczyć ze zdaniem sąsiadów, których często słychać za ścianami.

 

Nie wchodzi więc w grę zbyt głośna muzyka czy skakanie po podłodze.
Brak krępacji i pewnych ograniczeń sprawia, że czujemy się lepiej we własnym domu. Czasami nasza rodzina stawia nas w trudnej sytuacji skrępowania. Zawsze dobrze jest rozmawiać z innymi, aby przedstawić nasze problemy i nasz punkt widzenia. Zawsze jest szansa ugodowego załatwienia niektórych kwestii, dotyczących na przykład wystroju naszej części pokoju. Ważne jest by u siebie czuć się pewnie i dobrze. Trzeba o tym pamiętać. Nie bójmy się pytać oraz wyrażać nasze spostrzeżenia. Czasem inni czekają aż sami powiemy co jest nie tak jak być powinno. Sam nikt nie jest w stanie grzebać w naszych myślach lub po prostu wiedzieć jakie są nasze oczekiwania. Miła i ugodowa rozmowa jest kluczem do wielu problemów. Jest to droga do własnego szczęścia.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.


Wrzesień 2020
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Szukaj
Wykańczamy dom
    Zazwyczaj, jeżeli decydujemy się na budowę domu, jest to poprzedzone długimi poszukiwaniami tej idealnej działki. Potem poszukiwania projektu domu i na końcu budowa. Każdy, kto się budował wie ile zajmuje to czasu i dlatego zazwyczaj dom buduje się z myślą o mieszkaniu w nim długich lat lub nawet do końca życia. Dlatego gdy już mamy wybudowany dom warto zainwestować w dobre jego wykończenie. Zazwyczaj koszty wykończenia i aranżacji wnętrza są wyższe niż koszt wybudowanie domu do stanu surowego. Dlatego starając się zaoszczędzić na tym elemencie ludzie bardzo często rezygnują z zatrudnienia renomowanego architekta wnętrz, poszukują tanich, lecz nie zawsze skutecznych i z właściwą wizją lub, co równie częste rezygnują zupełnie z takich usług. Oczywiście należy liczyć się z kosztami takiej usługi i dlatego nie mam zamiaru przekonywać Cię tutaj że warto czy też niewarto korzystać z takich usług, jednak zazwyczaj ludzie, których znam i spotykam są zadowoleni z tego jaki efekt przyniosło zaproszenie do współpracy architekta. Nie będziemy tutaj nikogo na siłę przekonywać, że architekt wnętrz jest nieodzowny, ale decydując się na taką oszczędność możemy popełnić błędy, które podczas późniejszej naprawy lub przebudowy w efekcie będą nas kosztować dużo więcej niż zatrudnienie architekta od początku budowy. Podczas poszukiwania architekt i zbierania informacji znajdziemy w internecie wiele informacji na forach lub stronach jak powinna prawidłowo wyglądać i przebiegać współpraca z naszym architektem wnętrz. Poczytajmy czego możemy od niego oczekiwać oraz czego powinniśmy wymagać. Sprawdźmy, co powinien zawierać projekt, który nam przedstawi architekt, jaka będzie cena wykonania. Oczywiście będą to koszty szacunkowe. Osobiście uważam, że lepiej zapłacić architektowi niż potem męczyć się w źle zaprojektowanym naszym wymarzonym domu. Ogólnie z całą pewnością architekt wnętrza ma pewne pomysły, które całkowicie mogą zmienić Twój dom i zakochasz się w tym od pierwszego wejrzenia a z drugiej strony może trafić się inaczej i praca architekta, zupełnie nie przypadnie Ci do gustu.