Mieszkanie dla młodych

Dotychczas funkcjonujący program pod nazwa Rodzina Na Swoim został zastąpiony od 2014 roku programem Mieszkanie Dla Młodych w skrócie mdm Poznań. Ten program również będzie miał na celu wspieranie rynku mieszkaniowego poprzez subsydiowanie osób kupujących nieruchomości na cele mieszkaniowe, np. taka oferta jak nowe mieszkania Zabrze, gdzie generalny wykonawca w cenie oferuje również urządzanie wnętrz. Program przeznaczony jest dla osób kupujących mieszkanie na kredyt hipoteczny, a nie posiadających wkładu własnego jaki będzie wymagany od nowego roku. Wysokość wymaganego wkładu własnego będzie sukcesywnie rosnąć począwszy od 5% w 2014 roku.

Program Mieszkanie Dla Młodych będzie polegał na subsydiowaniu zakupu w formie przekazywania kupującym środków na wymagany wkład własny. Dzięki temu osoby starające się o kredyt hipoteczny, a nie posiadające gotówki na wkład własny będą mogły zrealizować swoje marzenie o własnym mieszkaniu, bez konieczności oszczędzania przez wiele miesięcy a nawet lat w celu zebrania pieniędzy na wkład własny. Program ten zapewne podobnie jak Rodzina Na Swoim wpłynie pozytywnie na rynek mieszkaniowy, ponieważ deweloperzy zaczną realizować inwestycje mieszkaniowe spełniające wymogi programu.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.


Wrzesień 2020
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Szukaj
Wykańczamy dom
    Zazwyczaj, jeżeli decydujemy się na budowę domu, jest to poprzedzone długimi poszukiwaniami tej idealnej działki. Potem poszukiwania projektu domu i na końcu budowa. Każdy, kto się budował wie ile zajmuje to czasu i dlatego zazwyczaj dom buduje się z myślą o mieszkaniu w nim długich lat lub nawet do końca życia. Dlatego gdy już mamy wybudowany dom warto zainwestować w dobre jego wykończenie. Zazwyczaj koszty wykończenia i aranżacji wnętrza są wyższe niż koszt wybudowanie domu do stanu surowego. Dlatego starając się zaoszczędzić na tym elemencie ludzie bardzo często rezygnują z zatrudnienia renomowanego architekta wnętrz, poszukują tanich, lecz nie zawsze skutecznych i z właściwą wizją lub, co równie częste rezygnują zupełnie z takich usług. Oczywiście należy liczyć się z kosztami takiej usługi i dlatego nie mam zamiaru przekonywać Cię tutaj że warto czy też niewarto korzystać z takich usług, jednak zazwyczaj ludzie, których znam i spotykam są zadowoleni z tego jaki efekt przyniosło zaproszenie do współpracy architekta. Nie będziemy tutaj nikogo na siłę przekonywać, że architekt wnętrz jest nieodzowny, ale decydując się na taką oszczędność możemy popełnić błędy, które podczas późniejszej naprawy lub przebudowy w efekcie będą nas kosztować dużo więcej niż zatrudnienie architekta od początku budowy. Podczas poszukiwania architekt i zbierania informacji znajdziemy w internecie wiele informacji na forach lub stronach jak powinna prawidłowo wyglądać i przebiegać współpraca z naszym architektem wnętrz. Poczytajmy czego możemy od niego oczekiwać oraz czego powinniśmy wymagać. Sprawdźmy, co powinien zawierać projekt, który nam przedstawi architekt, jaka będzie cena wykonania. Oczywiście będą to koszty szacunkowe. Osobiście uważam, że lepiej zapłacić architektowi niż potem męczyć się w źle zaprojektowanym naszym wymarzonym domu. Ogólnie z całą pewnością architekt wnętrza ma pewne pomysły, które całkowicie mogą zmienić Twój dom i zakochasz się w tym od pierwszego wejrzenia a z drugiej strony może trafić się inaczej i praca architekta, zupełnie nie przypadnie Ci do gustu.