Mieszkanie dla młodych

Dotychczas funkcjonujący program pod nazwa Rodzina Na Swoim został zastąpiony od 2014 roku programem Mieszkanie Dla Młodych w skrócie mdm Poznań. Ten program również będzie miał na celu wspieranie rynku mieszkaniowego poprzez subsydiowanie osób kupujących nieruchomości na cele mieszkaniowe, np. taka oferta jak nowe mieszkania Zabrze, gdzie generalny wykonawca w cenie oferuje również urządzanie wnętrz. Program przeznaczony jest dla osób kupujących mieszkanie na kredyt hipoteczny, a nie posiadających wkładu własnego jaki będzie wymagany od nowego roku. Wysokość wymaganego wkładu własnego będzie sukcesywnie rosnąć począwszy od 5% w 2014 roku.

Program Mieszkanie Dla Młodych będzie polegał na subsydiowaniu zakupu w formie przekazywania kupującym środków na wymagany wkład własny. Dzięki temu osoby starające się o kredyt hipoteczny, a nie posiadające gotówki na wkład własny będą mogły zrealizować swoje marzenie o własnym mieszkaniu, bez konieczności oszczędzania przez wiele miesięcy a nawet lat w celu zebrania pieniędzy na wkład własny. Program ten zapewne podobnie jak Rodzina Na Swoim wpłynie pozytywnie na rynek mieszkaniowy, ponieważ deweloperzy zaczną realizować inwestycje mieszkaniowe spełniające wymogi programu.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.


czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Szukaj
Wykańczamy dom
    Zazwyczaj, jeżeli decydujemy się na budowę domu, jest to poprzedzone długimi poszukiwaniami tej idealnej działki. Potem poszukiwania projektu domu i na końcu budowa. Każdy, kto się budował wie ile zajmuje to czasu i dlatego zazwyczaj dom buduje się z myślą o mieszkaniu w nim długich lat lub nawet do końca życia. Dlatego gdy już mamy wybudowany dom warto zainwestować w dobre jego wykończenie. Zazwyczaj koszty wykończenia i aranżacji wnętrza są wyższe niż koszt wybudowanie domu do stanu surowego.