Jak upiększyć mieszkanie za niewielkie pieniądze?

my-living-room-441471-mWiele osób skarży się na to, że ich mieszkania nie wyglądają tak jak wnętrza z katalogów, może w tym pomóc projektant wnętrz, który wykona dla nas wspaniałą aranżacje wnętrz. Takie osoby nie mogą sobie pozwolić na generalny remont z przyczyn finansowych, nawet gdy mają grzyb na ścianie, ale wtedy warto zainwestować w agregat do malowania i skutecznie zabuić tego grzyba. Nie znaczy to jednak, że nie mogą oni poprawić nieco wyglądu swoich wnętrz i dodać im przytulności. Aby mieszkanie diametralnie zmieniło swój charakter czasami wystarczy tylko zmienić kolor ścian oraz wprowadzić nowe dodatki. Jeśli nasz budżet jest ograniczony możemy kupić meble na targu staroci albo upolować jakąś okazję w serwisie ogłoszeniowym.

 

Meble można także odnowić samodzielnie. W każdym wnętrzu bardzo ważne są dodatki takie jak: zasłony, poduszki, bieżniki, podkładki, obrazy, doniczki. Wiele z tych przedmiotów można stworzyć samodzielnie, niewielkim kosztem, przetwarzając materiały używane. Przykładowo poszewki na poduszki oraz narzuty mogą zostać uszyte z niepotrzebnych tkanin czy materiałów nabytych w sklepach z używaną odzieżą. Doniczki oraz ramki na zdjęcia można udekorować samodzielnie. Kuchnia z pewnością stanie się bardziej swojska i przytulna gdy znajdą się tam samodzielnie uszyte rękawice, fartuch czy podkładki stołowe. Chodnik od przedpokoju czy kuchni również można upleść samodzielnie.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.


Wrzesień 2020
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Szukaj
Wykańczamy dom
    Zazwyczaj, jeżeli decydujemy się na budowę domu, jest to poprzedzone długimi poszukiwaniami tej idealnej działki. Potem poszukiwania projektu domu i na końcu budowa. Każdy, kto się budował wie ile zajmuje to czasu i dlatego zazwyczaj dom buduje się z myślą o mieszkaniu w nim długich lat lub nawet do końca życia. Dlatego gdy już mamy wybudowany dom warto zainwestować w dobre jego wykończenie. Zazwyczaj koszty wykończenia i aranżacji wnętrza są wyższe niż koszt wybudowanie domu do stanu surowego. Dlatego starając się zaoszczędzić na tym elemencie ludzie bardzo często rezygnują z zatrudnienia renomowanego architekta wnętrz, poszukują tanich, lecz nie zawsze skutecznych i z właściwą wizją lub, co równie częste rezygnują zupełnie z takich usług. Oczywiście należy liczyć się z kosztami takiej usługi i dlatego nie mam zamiaru przekonywać Cię tutaj że warto czy też niewarto korzystać z takich usług, jednak zazwyczaj ludzie, których znam i spotykam są zadowoleni z tego jaki efekt przyniosło zaproszenie do współpracy architekta. Nie będziemy tutaj nikogo na siłę przekonywać, że architekt wnętrz jest nieodzowny, ale decydując się na taką oszczędność możemy popełnić błędy, które podczas późniejszej naprawy lub przebudowy w efekcie będą nas kosztować dużo więcej niż zatrudnienie architekta od początku budowy. Podczas poszukiwania architekt i zbierania informacji znajdziemy w internecie wiele informacji na forach lub stronach jak powinna prawidłowo wyglądać i przebiegać współpraca z naszym architektem wnętrz. Poczytajmy czego możemy od niego oczekiwać oraz czego powinniśmy wymagać. Sprawdźmy, co powinien zawierać projekt, który nam przedstawi architekt, jaka będzie cena wykonania. Oczywiście będą to koszty szacunkowe. Osobiście uważam, że lepiej zapłacić architektowi niż potem męczyć się w źle zaprojektowanym naszym wymarzonym domu. Ogólnie z całą pewnością architekt wnętrza ma pewne pomysły, które całkowicie mogą zmienić Twój dom i zakochasz się w tym od pierwszego wejrzenia a z drugiej strony może trafić się inaczej i praca architekta, zupełnie nie przypadnie Ci do gustu.