Instrukcja fugowania produktem FUGALITE ECO Kerakoll

FUGALITE ECO firmy Kerakoll to ceramiczna spoina, która w przeciwieństwie do zwykłych fug cementowych – nie przepuszcza i nie wchłania brudu, nie traci koloru oraz podnosi walory estetyczne. Dzięki drobinkom ceramiki, które posiada w swojej masie, po wyschnięciu zachowuje się tak, jak płytka ceramiczna, czyli przede wszystkim jest odporna na plamy. To wszystko obiecuje producent, a jak jest naprawdę? Będę obserwować jasne fugi, które położyłam na podłodze i na pewno podzielę się z Wami wszystkimi spostrzeżeniami.

fugalite eco Kerakoll

fugalite eco Kerakoll

W tym wpisie chciałabym jednak skupić się na sposobie fugowania produktem FUGALITE ECO. Pracując w Salonie Łazienek i polecając ten produkt zauważyłam wielkie opory fachowców do zastosowania tej nowości. Mam wrażenie, że większość z nich (nie wszyscy) boi się nowego produktu i woli zastosować stare i sprawdzone fugi cementowe. To niestety znak, że Panowie nie chcą się rozwijać i iść na przód, korzystając z nowych technologii. Szkoda, bo produkt zapowiada się być rewolucją na rynku. W użytkowaniu można go porównać do fug epoksydowych – jest odporny na wszelkie zabrudzenia i nawet jasna fuga na podłodze pozostanie czysta na długie lata. Dodatkowym plusem jest łatwość nakładania w porównaniu do epoksydowych. Kolorystyka też zaskakuje, gdyż oprócz tradycyjnych kolorów można zdecydować się na fugę BEZBARWNĄ!!! Jest ona świetnym wykończeniem do szklanej mozaiki i płytek drewnopodobnych.

Wychodząc na przeciw klientom, którzy chcą mieć w domu fugi niebrudzące stworzyłam instrukcje „obsługi” dla fachowców, którzy zdecydują się pracować na tym produkcie.

Instrukcja fugowania produktem FUGALITE ECO KERAKOLL (płynna ceramika)
1. W wiaderku znajduje się urobiona masa oraz buteleczka z płynem, utwardzaczem. Jeżeli chcesz wykorzystać całą ilość fugi – wlej do niej całą zawartość buteleczki. Jeżeli nie, to zachowaj odpowiednie proporcje masy do płynu.
2. Po rozrobieniu można rozpocząć fugowanie.
3. Po zakończeniu nakładania fugi należy umyć płytki. Do mycia używamy wody zimnej z dodatkiem płynu FUGA-WASH ECO (1-2 nakrętki płynu na 5 litrów wody). Dobrze jest użyć również specjalnej gąbki celulozowej firmy Kerakoll.
4. Nie ma potrzeby dokładnego mycia płytek, kiedy spoina jest jeszcze miękka. Mocne mycie spowoduje wymycie się jej części. W spoinach zostaną wówczas same drobinki ceramiki – fuga będzie bardzo chropowata.
Należy zatem delikatnie przemyć płytki. Nie przejmuj się nalotem, płytki następnego dnia na pewno domyjesz!
5. Całkowite stwardnienie spoiny następuje po 24 godzinach.
6. Po tym czasie rozpoczynamy ostateczne mycie płynem
FUGA-SOAP ECO. Płyn można używać skoncentrowany lub rozcieńczony z wodą. Zależy to od stopnia zabrudzenia. Spryskujemy nim powierzchnię płytek i czekamy ok. 10-20 min. Po tym czasie rozpoczynamy energiczne wycieranie aż do całkowitego usunięcia nalotu. W razie potrzeby czynność należy powtórzyć.
7. Spoina FUGALITE ECO nie może być stosowana na zewnątrz!
8. Płyny WASH i SOAP oraz gąbkę celulozową musisz dokupić osobno.

GĄBKA CELULOZOWA KERAKOLL

GĄBKA CELULOZOWA KERAKOLL

FUGA-WASH ECO KERAKOLL

FUGA-WASH ECO KERAKOLL

FUGA-SOAP ECO KERAKOLL

FUGA-SOAP ECO KERAKOLL

 

Comments are closed.