Podłączenie gazu w świeżo wybudowanym domu

45
Z budową przyłącza gazowego nie czekajmy do ostatniej chwili, gdyż najprawdopodobniej minie wiele miesięcy między datą złożenia wniosku, a odkręceniem kurka z gazem, mimo że instalacja jest gotowa. Jakie są etapy starania się przyłącze?
Pierwszym krokiem jest wybranie dostawcy gazu. Z reguły nie mamy zbyt dużego wyboru. Niezbędne jest odwiedzenie siedziby, by złożyć wymagane dokumenty – upewnijmy się najpierw, jakie są te wymagane i co musi się w nich znajdować. Pamiętajmy, że nie wszędzie możliwe jest wykonanie przyłącza, dlatego, jeśli bardzo nam na nim zależy, jeszcze przed kupnem działki możemy złożyć zapytanie o warunki dostarczenia gazu.
Standardowo, przyszli użytkownicy domów jednorodzinnych składają wniosek o pobór gazu wysokometanowego w ilości do 10 m3/h lub zaazotowanego do 25 m3/h. Nie możemy zapomnieć o podaniu celu, do którego chcemy wykorzystywać to paliwo oraz wymianie wszystkich urządzeń, które będą je pobierały razem z przewidywanym rocznym zużyciem. W przypadku świeżo wybudowanych domów trzeba również określić datę rozpoczęcia umowy między nami a gazownią.

Komentarze są zamknięte.


grudzień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Szukaj
Wykańczamy dom
    Zazwyczaj, jeżeli decydujemy się na budowę domu, jest to poprzedzone długimi poszukiwaniami tej idealnej działki. Potem poszukiwania projektu domu i na końcu budowa. Każdy, kto się budował wie ile zajmuje to czasu i dlatego zazwyczaj dom buduje się z myślą o mieszkaniu w nim długich lat lub nawet do końca życia. Dlatego gdy już mamy wybudowany dom warto zainwestować w dobre jego wykończenie. Zazwyczaj koszty wykończenia i aranżacji wnętrza są wyższe niż koszt wybudowanie domu do stanu surowego.