Błyszczące mieszkanie na Manhatanie. Łazienka Cameron Diaz.

Poszukiwanie oryginalnej łazienki, która należy do sławnej osoby nie jest proste. Przeglądając kolejne nudne zdjęcia trafiłam na łazienkę z ciekawymi płytkami. Początkowo nie mogłam ich jednoznacznie opisać i to mnie zaintrygowało.

Łazienka prezentowana na zdjęciu należy do amerykańskiej aktorki Cameron Diaz. Tego samego pochodzenia są małe płytki widoczne na zdjęciu (Ann Sacks). Wyglądają one jak zardzewiała blacha, a srebrna poświata dodaje im elegancji. Taki dostojny klimat tworzą również dodatki: kamienny blat, duże lustra, miedziana bateria i umywalka oraz białe błyszczące szafki, które zostały wykonane na zamówienie i zaopatrzone w złote gałki. Jak widać autor tego wnętrza w mieszkaniu na Manhatanie nie zapomniał o detalach.

łazienka Cameron Diaz, fot. William Abranowicz

łazienka Cameron Diaz, fot. William Abranowicz

Wśród polskich płytek nie udało mi się znaleźć żadnej, która pasowałaby do tej na zdjęciu pod każdym względem. Zdecydowałam się zatem wybrać te z oferty polskich producentów, które mają podobny kolor i stworzą klimat, jak w łazience u Cameron Diaz, są jednak dużo większe.

Pierwsza kolekcja to INOX z oferty producenta Nowa Gala. Płytki występują w dwóch kolorach i kilku rozmiarach (30x60cm, 15x60cm, 30×30), można do nich również dobrać ozdobne listwy i mozaiki.

INOX Nowa Gala

INOX Nowa Gala

INOX Nowa Gala

INOX Nowa Gala

Kolejna kolekcja o nazwie STEEL z firmy Cersanit występuje w trzech wariantach kolorystycznych, ale najbardziej zbliżonym kolorem do płytek w łazience amerykańskiej aktorki jest odcień BROWN. Pozostałe są ciekawym uzupełnieniem, nie będą jednak pasować do stylizacji na zdjęciu. Płytki w rozmiarach 29,7×59,8cm i 45x45cm mogą zostać wzbogacone o listwy i mozaiki, które producent wykonał z tego samego materiału dodając stalowe akcenty.

Steel Cersanit

Steel Cersanit

Steel Cersanit

Steel Cersanit

Przyjrzyjcie się temu wnętrzu jeszcze raz. Na zdjęciu widać, że blat w łazience prawie idealnie pasuje do płytek podłogowych. Biała błyszcząca powierzchnia z czarnymi żyłkami sprawia, że łazienka ma elegancki, wręcz królewski sznyt. Takie płytki również udało mi się znaleźć w ofercie dostępnej w Polsce. Carrara (Opoczno) to droższa opcja w dużym formacie 59,3×59,3, a tańszy odpowiednik został znaleziony w ofercie Domino i nazywa się Blanca (33,3×33,3cm).

Carrara (Opoczno)

Carrara (Opoczno)

Blanca (Domino)

Blanca (Domino)

Płytki Inox i Steel to bardzo oryginalna propozycja nie tylko do takiej stylizacji, jak na zdjęciu z mieszkania Cameron. Dla osób lubiących surowe, industrialne wnętrza jest to propozycja równie trafiona. Taka płytka połączona ze stalą nierdzewną, chromowanymi bateriami i fabrycznymi lampami świetnie odnajdzie się w loftowym mieszkaniu.

 

 

 

Comments are closed.