BIAŁA łazienka

W tym sezonie znów będzie królować biel i powinna ona stanowić bazę do urządzania wnętrz w stylu skandynawskim, rustykalnym, czy minimalistycznym. Białe mogą być nie tylko ściany, lecz także podłogi, meble i różne dodatki. Należy jednak odpowiednio zestawić białe faktury i różne odcienie, żeby wnętrze nie było nudne. BIEL świetnie rozprasza światło, co daje uczucie czystości i zapewnia natychmiastowe odnowienie pomieszczeń. Jest też świetnym tłem dla kolorowych, wzorzystych tkaniny, obrazów i innych dzieł sztuki, a także dla oryginalnych lub antycznych mebli. Mimo że biel jest kolorem najczęściej wybieranym w wykańczaniu wnętrz, to są też tacy, którym kolor ten kojarzy się z nudą i sterylnością ze szpitala, czy rzeźnika. Pamiętajcie jednak, że biel bieli nie jest równa. Połączenie różnych odcieni sprawi, że wnętrze stanie się ciekawe i przytulne. Idąc o krok dalej można biel zestawić z odważniejszym kolorem, np.: różem, błękitem lub ciepłym żółtym. Te trzy kolory proponowane są w tym sezonie jako odpowiednie do wnętrz w stylistyce minimalizmu. Z kolei połączenie z czernią, beżami, szarościami i naturalnymi materiałami jest idealne do stylu skandynawskiego i wnętrz rustykalnych.

Jeśli źle czujemy się w kolorach i chcemy stworzyć monochromatyczne, całe białe wnętrze, to trzeba pamiętać, żeby zróżnicować materiały i faktury. W takim całym białym pomieszczeniu trzeba zadbać o to, żeby zestawiać ze sobą mat i połysk, materiały gładkie i szorstkie, odcienie chłodne i ciepłe, bo to sprawia, że otrzymujemy wrażenie głębi. Natomiast, jeśli wszystko pomalujemy na śnieżno biało i do tego umieścimy gładkie białe meble, to faktycznie wnętrze może się wydawać nudne.

Idealnym przykładem takiego potraktowania bieli jest kolekcja płytek All In White (Tubądzin). Można w niej połączyć różne białe faktury. Kolekcja posiada też płytkę szarą dla kontrastu. Każdy może płytki z tej kolekcji zestawić w dowolny sposób. Dobrze zaprezentują się z drewnem, srebrem, beżem, czy ulubionym kolorem. Wszystko zależy od kreatywności i gustu inwestora :)

All In White TUBĄDZIN

All In White TUBĄDZIN

All In White TUBĄDZIN

All In White TUBĄDZIN

All In White TUBĄDZIN

All In White TUBĄDZIN

All In White TUBĄDZIN

All In White TUBĄDZIN

Comments are closed.