Architektura domów

Trzeba się pożegnać z modelem pięknym, rozłożystym, wielospadowym. Musimy niestety zrezygnować również z piwnicy i garażu wewnątrz bryły domu.
Z reguły nie stosuje się ścian jednowarstwowych z powodu gorszej możliwości ich ocieplenia niż w przypadku tych dwuwarstwowych, gdzie można użyć materiałów gorszej jakości pod względem przewodzenia ciepła, gdyż dodatkowo wzmacnia się je warstwą styropianu lub wełny mineralnej.
Nie bez znaczenia jest również samo zaprojektowanie wnętrz. Pomieszczenia powinny być skumulowane pod względem strefy temperaturowej. W spiżarni optymalna temperatura to 8 stopni Celsjusza, gdy w pokoju dziennym – 22 stopnie. Te dwa pomieszczenia w żadnym razie nie powinny znajdować się obok siebie. Maksymalna różnica między dwoma przylegającymi izbami powinna wynosić 8 stopni.
Jednak nie tylko sposób budowania i materiały będą świadczyć o tym, że dom jest energooszczędny. Zróbmy zestawienie wszystkich urządzeń pobierających prąd – które z nich ciągnie najwięcej i czy można w jakiś sposób ograniczyć to zużycie? Przyjrzyjmy się również urządzeniom w trybie czuwania – często niby wyłączone, a i tak pobierają energię.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.


grudzień 2024
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Szukaj
Wykańczamy dom
    Zazwyczaj, jeżeli decydujemy się na budowę domu, jest to poprzedzone długimi poszukiwaniami tej idealnej działki. Potem poszukiwania projektu domu i na końcu budowa. Każdy, kto się budował wie ile zajmuje to czasu i dlatego zazwyczaj dom buduje się z myślą o mieszkaniu w nim długich lat lub nawet do końca życia. Dlatego gdy już mamy wybudowany dom warto zainwestować w dobre jego wykończenie. Zazwyczaj koszty wykończenia i aranżacji wnętrza są wyższe niż koszt wybudowanie domu do stanu surowego.